O nas

Spec Tax Group – czym się zajmuje?

Firma zajmuje się rachunkowością, prawem oraz podatkami świadcząc usługi firmom na terenie całego kraju. Nasza branża jest bardzo dynamiczna i ciągle się zmienia, dlatego nieustannie monitorujemy rynek, aby zapewnić Państwu najlepszą usługę księgową, zgodną z obowiązującymi normami.

Naszym zadaniem jest wsparcie klientów w prowadzeniu swoich firm poprzez dopasowanie odpowiedniej oferty do indywidualnych potrzeb klienta, aby zapewnić mu maksymalne usprawnienie obiegu dokumentów. Takie działania mają na celu umożliwienie klientowi całkowitego zaangażowanie w proces zarządzania firmą, bez obawy o sferę dokumentową.

Księgowość

Kompleksowa obsługa z zakresu księgowości, takich jak rachunkowość oraz rozliczenia z Urzędami Skarbowymi. Oznacza pomoc w przygotowaniu sprawozdań finansowych, sporządzaniu deklaracji finansowych oraz deklaracji do ZUS. Nasz wysoko wykwalifikowany zespół zapewni rzetelną obsługę przedsiębiorcą, jak i organizacjom pozarządowym.

Najważniejszymi aspektami jakimi zajmuje się spółka są:

  • Prowadzenie ksiąg handlowych
  • Prowadzenie podatkowej księgi przychodów i rozchodów
  • Prowadzenie ryczałtu ewidencjonowanego, w tym rejestr zakupu i sprzedaży oraz ewidencja środków trwałych, wyposażenia i kart przychodów pracowników
  • Sporządzanie deklaracji ZUS
  • Sporządzanie deklaracji GUS
  • Sporządzanie sprawozdań finansowych i analiz
  • Reprezentacja przed Urzędem Skarbowym oraz innymi urzędami

Kadry i płace

 Ten obszar działalności obejmuje analizę i optymalizację kosztów związanych z zatrudnieniem pracowników. Do naszych zadań należy przede wszystkim prowadzenie ewidencji kadrowo-płacowych pracowników, prowadzenie akt osobowych pracowników, w zakresie, który regulują przepisy dotyczące prawa pracy, sporządzanie umów zawieranych z pracownikami oraz zarejestrowanie lub wyrejestrowanie ich w ZUS.

Dodatkowo, zajmujemy się przygotowaniem wszystkich niezbędnych deklaracji oraz sprawozdań obejmujących kwestie dotyczące pracowników i ich płac.

Doradztwo podatkowe

Usługi ukierunkowane na wyszukiwanie najkorzystniejszych rozwiązań, minimalizowanie ryzyka, prowadzenie ksiąg podatkowych i innych ewidencji. Oznacza to udzielanie porad z zakresu obowiązków podatkowych oraz sporządzanie deklaracji zeznań podatkowych. Najważniejszym aspektem w tej dziedzinie według spółki jest strategia podatkowa, której celem jest optymalizacja obciążenia podatkowego, które zawsze jest równoznaczne z minimalizacją kwoty podatku do zapłacenia.

Wymieniamy tutaj trzy podstawowe reakcje podatnika:

  • Zapłacenie podatku
  • Ucieczka przed zapłaceniem
  • Stosowanie strategii podatkowej

Stosowanie strategii podatkowej to np. korzystanie z ulg podatkowych.

Usługi prawne

Współpracujemy z najlepszymi kancelariami prawnymi, dlatego jesteśmy w stanie zapewnić Państwu kompleksową obsługę w zakresie prawa. Główny obszar naszych działań obejmuje prawo handlowe, prawo cywilne, prawo pracy, prawo nieruchomości oraz prawo administracyjne. 

Zakładanie spółek

Założenie spółki jest nie lada wyzwaniem dla wielu z nas, szczególnie jeśli chodzi o aspekt rejestracji. Spec Tax Group wychodzi naprzeciw oczekiwaniom petentów i oferuje szereg usług dla ludzi pragnących założyć własną działalność gospodarczą. Oferujemy pomoc zaczynając od założenia firmy poprzez porady prawne aż do rejestracji. Dzięki optymalnym rozwiązaniom, przy pomocy STG prezentujemy najlepsze rozwiązania dla naszych klientów.